Ako automaticky publikovať príspevky z RSS feedu na Twitter

V tomto návode si ukážeme ako krok za krokom nastaviť automatické publikovanie príspevkov z RSS feedu na Twitter. Pre všetky ostatné siete je postup rovnaký, akurát musíte zvoliť odlišnú sociálnu sieť (napríklad Facebook).

Pridanie RSS zdroja

Po prihlásení sa do NaplánujTo.sk môžete prejsť do sekcie Plánovač a v hornom menu zvoliť RSS zdroje. Následne vpravo kliknite na tlačidlo Pridať RSS zdroj.

Plánovač - RSS zdroje.

Sem zadajte URL adresu RSS zdroja. Napríklad: https://www.bratislava-mesto.eu/feed/ a následne kliknite na tlačidlo Uložiť RSS zdroj.

Po úspešnom pridaní RSS zdroja na vás vyskočí výpis posledných príspevkov v RSS feede. To značí o tom, že má RSS feed správny formát a príspevky sa úspešne načítali do nášho systému.

POZOR: V prípade, že vám vypíše hlášku o tom, že váš RSS feed má nepodporovaný formát, musíte ho dostať do správneho formátu pomocou nástroja FeedBurner od Google.

Poďme ale späť k návodu.

Zvolenie sociálnej sieti (Twitter/Facebook)

Po uložení RSS feedu nájdete v hornom menu druhú záložku s názvom Účty, v tejto záložke volíte, na ktoré sociálne siete (alebo účty na danej sociálnej sieti) chcete publikovať príspevky z RSS zdroja.

INFO: Pokiaľ ste sa už odklikli z posledných príspevkov a neviete túto sekciu nájsť tak sa sem dostanete cez Plánovač -> RSS zdroje -> Spravovať konkrétny RSS zdroj.

V našom prípade je to Twitter, preto sme zvolili daný používateľský účet na Twitteri.

INFO: Pokiaľ nevidíte na výber žiadne účet, znamená to, že ešte nemáte prepojený účet zo sociálnej siete s nástrojom NaplánujTo.sk. Pridať ho môžete jednoducho kliknutím na túto ikonku pod menu:

Pridať účet zo sociálnej sieti

Prípadne si prečítajte náš komplexný článok ako prepojiť účet krok po kroku: https://naplanujto.sk/blog/ako-prepojit-ucet-na-socialnej-sieti-s-naplanujto/.

Nastavenia RSS zdroja

Po úspešnom zvolení účtu prejdite do záložky Nastavenia, kde musíte vyplniť všetko potrebné, aby váš feed správne fungoval. Ja odporúčam nastaviť tieto veci:

  • Aktivovať RSS zdroj – aktivovaním sa začne automatická publikácia nových príspevkov z RSS zdroja
  • Publikovať popis – publikuje textový príspevok z RSS zdroja
  • Publikovať manuálne – toto nevolím, pretože chcem, aby sa príspevky publikovali automaticky, bez môjho ručného zásahu
  • Publikovať aj obrázky – áno, pokiaľ sa obrázok nachádza v RSS zdroji, tak aby sa publikoval aj on. Zvýši to viditeľnosť príspevku a s tým aj spojenú mieru prekliku príspevku.
  • Ako často publikovať príspevok – sem zadávajte v minutách, ako často chcete, aby sa príspevok publikoval. Ja nechcem, aby sa do profilu spamovali príspevky, preto som nastavil 360 minút – to znamená, aby sa každých 6 hodín publikoval jeden príspevok (pokiaľ sa medzitým publikoval nejaký nový príspevok do RSS feedu).
  • Obsahujú/neobsahujú slová – v týchto dvoch krokoch si viete zadefinovať pravidlá, kedy sa má príspevok publikovať (pokiaľ obsahuje dané slovo) alebo nepublikovať (pokiaľ obsahujú dané slovo). Viete tak zabrániť publikovaniu nerelevantných príspevkov pre vašich sledujúcich.
Nastavenia RSS zdroja (feedu) pre automatické publikovanie príspevkov na Twitter.

Hotovo! Pokiaľ ste v prvej možnosti aktivovali RSS zdroj, tak sa od tohto momentu podľa vašich nadefinovaných pravidiel začnú publikovať RSS príspevky na zvolené sociálne siete/účty (v našom prípade Twitter účet).

Na záver vám odporúčame prečítať si náš ďalší návod o tom, ako nastaviť monitoring zmienok na Twitteri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.