Ako naplánovať príspevok na Facebook

Pomocou NaplánujTo môžete naplánovať príspevok na vaše Facebook stránky veľmi jednoducho.

INFO: V prípade, že ešte nemáte pridanú Facebook stránku, prečítajte si tento návod ako ju pridať do NaplánujTo: https://naplanujto.sk/blog/ako-prepojit-ucet-na-socialnej-sieti-s-naplanujto/.

Po prihlásení sa prejdite do sekcie Plánovač a zvoľte Facebook stránku, na ktorú chcete naplánovať príspevok. Následne zadajte obsah príspevku a prípade aj obrázok, ktorý chcete publikovať. Na spodku si viete navoliť, či chcete príspevok Zdieľať teraz, alebo ho uložiť ako Koncept, ku ktorému sa neskôr môžete vrátiť, prípadne Naplánovať príspevok na nejaký konkrétny dátum a čas.

Naplánovať príspevok na Facebook cez NaplánujTo - návod

Vľavo vidíte ukážku, ako bude váš príspevok vyzerať po naplánovaní na Facebook stránku.

Kalendár plánovania príspevkov na Facebook

V sekcii Plánovač sa viete preklikúť v menu na vrchu do Naplánované, kde máte prehľadný kalendár, v ktorom môžete naplánovať príspevky na Facebook stránku na dlhšie obdobie.

Kalendár plánovania

Jednoducho kliknite na Naplánovať a vyskočí vám okno, kde viete rýchlo naplánovať príspevok na konkrétny čas.

Štatistiky naplánovaných Facebook príspevkov

Po naplánovaní každého príspevku na Facebook máte k dispozícií detailné štatistiky. Stačí prejsť vo vrchnom menu na Štatistiky a rozkliknúť konkrétny príspevok. V tejto sekcií viete zároveň manažovať komentáre k príspevkom (odpovedať na ne, mazať ich a podobne…).

Štatistiky naplánovaných Facebook príspevkov

Záver

Toto bol stručný návod ako naplánovať príspevok na Facebook. Myslím si, že systém je veľmi prehľadný, takže nie je veľmi o čom ešte v tomto návode písať. Ak by sa vyskytlo veľa otázok, tak to postupne do článku doplníme.

Odporúčame tiež pozrieť návod ako naplánovať príspevok na Instagram: https://naplanujto.sk/blog/ako-publikovat-prispevok-na-instagram-cez-pc/.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.