Ako nastaviť čierny Instagram (dark mode)

Messenger, YouTube, Twitter, Google Maps či Gmail. Všetky tieto aplikácie už svojim používateľom ponúkli možnosť prepnúť rozhranie na takzvaný tmavý motív (dark mode). Nedávno sa inšpiroval aj Instagram a tak si aj vy už môžete zmeniť svoju obľúbenú sociálnu sieť na tmavý motív (tzv. čierny Instagram). Viete však ako na to? Poradíme vám a krok za krokom ukážeme ako nastaviť čierny Instagram.

Čierny Instagram bol pre užívateľov Androidu a iOS spustený už 8.okóbra 2019. Pôjde vám však až vtedy, ak budete mať vo svojom smartfóne nainštalované aktuálne verzie – Android 10 a iOS 13. Ak ste doteraz aktualizácie pozastavovali a teraz chcete vyskúšať čierny Instagram, musíte si požadované aktualizácie doinštalovať. Potom už stačí pár kliknutí a novinku – čierny Instagram už máte aj vo svojom telefóne.

Ako nastaviť čierny Instagram pre iPhone

Ak si chcete nainštalovať čierny Instagram a vlastníte iPhone, je potrebné, aby ste mali aktualizovaný iOS 13 a taktiež aj aktualizácie Instagramu. Potom už budete mať nové rozhranie nastavení, cez ktoré to pôjde ľahko.  V Nastaveniach kliknete na Displej a jas a zapnete Tmavý režim, ktorý je umiestnený napravo. Celý Instagram  vám prejde do čierneho módu.

Okrem klasického motívu a motívu tmavého Instagramu je tam aj tretia možnosť. Ide o možnosť automatického nastavenia, vďaka ktorému je možné nastaviť čierny Instagram od určitej hodiny alebo na určitý čas, napr. od západu do východu slnka.

Ako nastaviť tmavý Instagram (dark mode) pre Android

Aj v prípade, že máte vo vašom smartfóne nainštalovaný Android, je dôležité, aby ste mali všetky aktualizácie v poriadku. Najnovšia aktualizácia Android 10 a aktualizácia Instagramu je povinnosťou, pretože sa bez nej jednoducho ďalej nepohnete. Čierny režim potom už nastavíte veľmi podobne ako pri predchádzajúcom prípade. V Nastaveniach vyberiete Motív a označíte Tmavý režim.  

Nastavenie čierneho Instagramu krok za krokom

  1. Ak máte klasický Instagram a chcete ho zmeniť na čierny, aktualizujte si požadované systémy a vyberte NASTAVENIA.
Nastavenia Instagramu
  1. V nastaveniach vyberte MOTÍV.
čierny motív (dark mode) Instagram
  1. V Motíve vyberte TMAVÝ REŽIM
Ako nastaviť čierny (tmavý) motív na Instagrame
  1. A už si len užívajte čierny Instagram! 
Ukážka - čierny Instagram.

Výhody tmavého režimu na Instagrame

Na sociálnych hodinách dnes trávime niekoľko hodín denne. Facebook a Instagram  sa stávajú našimi „najobľúbenejšími priateľmi“, bez ktorých si nevieme predstaviť život. Každá aktualizácia teda okamžite vyvolá obrovské množstvo reakcií. Niektorým sa páči viac, iným menej, no väčšinou si na ňu veľmi rýchlo zvykneme. Čierny režim Instagramu však bude patriť medzi tie populárnejšie zmeny, ktoré pre nás vývojári vymysleli. Je jednoducho vizuálne príťažlivejší a „neokukaný“ a okrem toho má aj množstvo iných výhod.

Dôležité je napríklad to, že čierny motív Instagramu šetrí naše oči, ktoré sú už aj tak dosť namáhané. Hlavne vtedy, ak patríte k tým, ktorý sociálne siete lustrujú ešte aj v noci, v tme. Druhou výhodou je, že sa použitím čierneho režimu na Instagrame ušetrí veľké množstvo batérie, čo je tiež rozhodne dobrý dôvod na to, aby ste o čiernom režime uvažovali aj vy. Ak totiž sociálne siete, hlavne Instagram scrollujete každú chvíľu, nenecháte si ujsť ani jedno storýčko je jasné, že sa veľmi často naťahujete po svojej nabíjačke. Skúste čierny Instagram a uvidíte, že sa spotreba batérie o niečo zníži.

Nebojte sa, nič iné zásadne sa na Instagrame nezmenilo! Zmena motívu na Instagrame je jednoduchá a rýchla a mnohí z vás možno ani netušia že takúto možnosť už vo svojom mobile dávno majú bez toho, aby čokoľvek cielene aktualizovali. Mnohé aktualizácie totiž prichádzajú priebežne a bez toho, aby sme si ich vôbec všimli.  A čo ak vás tmavý Instagram omrzí? Nič zložité! Opäť sa preklikáte cez nastavenia a zmeníte si motív na svojej sociálnej sieti opäť na klasický biely.

Pevne verím, že vám náš návod pomohol a už viete ako si nastaviť čierny Instagram, ktorý šetrí vaše namáhané oči.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.