Ako publikovať príspevok na Instagram cez PC

V tomto návode si ukážeme ako naplánovať príspevok na Instagram cez PC pomocou nástroja NaplánujTo.sk.

EDIT 8.2.2021: Facebook povolil v API možnosť naplánovania príspevku bez nutnosti používať Zapier. Od dnešného dňa preto máte možnosť pomocou nášho nástroja publikovať príspevok na Instagram bez nutnosti manuálneho schválnia alebo využívania nástroja Zapier. Podrobné informácie v tomto článku: https://naplanujto.sk/blog/publikovanie-prispevkov-na-instagram-bez-nutnosti-potvrdenia/

Aby ste mohli naplánovať a pridať fotku na Instagram cez PC pomocou NaplánujTo, musíte mať prepojený účet s bezplatnou verziou nástroja Zapier. Toto prepojenie stačí spraviť iba raz (na začiatku) a následne môžete plánovať a publikovať príspevky na Instagram cez PC pomocou NaplánujTo priamo z administrácie vášho používateľského účtu.

Poďme sa pozrieť, ako to nastaviť krok za krokom.

Naplánovanie príspevku na Instagram

Po zaregistrovaní sa a prihlásení sa do NaplánujTo prejdite do sekcie Plánovač.

V prvom rade si musíte pridať Instagramový účet, na ktorý chcete pridať fotku cez PC. Ako pridať Instagram účet do NaplánujTo nájdete krok za krokom v tomto článku: https://naplanujto.sk/blog/ako-prepojit-ucet-na-socialnej-sieti-s-naplanujto/.

Po úspešnom prepojení môžete v sekcií Plánovač “naplánovať” prvý príspevok. Zvoľte Instagram účet, následne napíšte text príspevku, pridajte obrázok a stlačte Zdieľať teraz.

Zdieľať fotku na Instgram cez PC teraz.

Po kliknutí na Zdieľať teraz vám vypíše úspešnú zelenú notifikáciu, že príspevok bol úspešne zadieľaný. Avšak ak si refreshnete Instagram, tak tam príspevok nenájdete. Je to z toho dôvodu, že ešte nemáte váš účet prepojený s aplikáciou Zapier, ktorá je oficiálnym Instagram partnerom a preto je cez ňu bezpečné plánovanie príspevkov.

Tento krok však bol nutný preto, aby ste mohli úspešne nastaviť Zapier. Poďte sa pozrieť na to, ako si ho nastaviť krok za krokom.

Vytvorenie Zapier účtu

Pokiaľ ešte nemáte vytvorený Zapier účet, prejdite na túto stránku: https://zapier.com/sign-up/, kde vyplňte registračne údaje. Na plánovanie príspevkov na Instagram cez PC pomocou NaplánujTo vám postačí bezplatná (free) verzia účtu.

Po prihlásení sa prejdite vľavo hore na tlačidlo MAKE A ZAP.

Zapier - make a zap (vytvorenie ZAP).

Do vyhľadávacieho políčka vpíšte naplánujto a zvoľte aplikáciu NaplánujTo.sk (1.0.0).

Prepojenie NaplánujTo.sk a Zapier.

V tomto kroku netreba nič meniť, stlačte iba CONTINUE.

Instagram posting naplánujto.

Následne sa treba prihlásiť do vášho účtu v NaplánujTo pomocou kliknutia na tlačidlo Sign in to NaplánujTo.sk (1.0.0.). Po prihlásení sa do účtu kliknite na Allow (povolenie prístupu pre prepojenie NaplánujTo a Zapier). Následne stlačte opäť CONTINUE.

Teraz si zvoľte Instagram účet, na ktorom chcete plánovať a publikovať príspevky cez PC pomocou NaplánujTo (a prepojenia so Zapier) a kliknite na Continue.

Po stlačení CONTINUE môžete stlačiť Test trigger. Pokiaľ vám vyskočí hláška “We found a posting”, všetko ste nastavili správne. Pokiaľ uvidíte hlášku “We couldn’t find a posting”, je to z toho dôvodu, že ste preskočili prvý krok a nenaplánovali príspevok na Instagram cez NaplánujTo.

Opäť stlačte Continue a dostávame sa do druhého kroku, v ktorom si musíme zvoliť aplikáciu, kde sa majú príspevky publikovať. V našom prípade je to Instagram for Business.

Zapier prepojenie - Instagram for Business.

Následne netreba opäť nič meniť a stlačte iba Continue. Teraz sa musíte prihlásiť do vášho Facebook účtu, kde máte prepojený Instagram účet, na ktorý chcete publikovať príspevky z PC. Po prihlásení sa na Facebook a zvolení Instagram účtu stlačte opäť Continue.

V sekcii Customize Media zvoľte opäť Instagram účet, na ktorý chcete naplánovať príspevok.

  • V podsekcii Photo zvoľte Post Image URL.
  • V podsekcii Caption zvoľte Post Content.
Customize media v Zapier

Môžete stlačiť Continue a dostávame sa do predposledného kroku, ktorým je stlačenie Test & Continue. Ak dostanete zelenú notifikáciu, znamená to, že bol príspevok úspešne publikovaný na Instagram a že ste prepojenie so Zapier úspešne nastavili.

Posledným dôležitým krokom je stlačenie tlačidla TURN ON ZAP, aby boli prepojenie s NaplánujTo aktívne.

Záver

Hotovo! Prepojenie máte úspešne aktivované. Odteraz môžete pridávať fotky na Instagram cez PC pomocou NaplánujTo a nemusíte viac chodiť do Zapier (ak máte TURN ON ZAP zeleným, tak je prepojenie aktívne a príspevky sa budú na Instagram publikovať).

Náš naplánovaný príspevok z tohto návodu vyzerá nasledovne:

Úspešne naplánovaná fotka na Instagram cez PC pomocou NaplánujTo.sk

V prípade, že sa vám nepodarilo nastaviť prepojenie so Zapier, kontaktujte nás a radi vám pomôžeme 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.