Ako zrušiť Facebook stránku – 6 krokov

Facebook nie je len sociálna sieť, vďaka ktorej si vymieňame správy, vyhľadávame známych, zdieľame fotky a názory. Facebook sa stal aj výborným nástrojom reklamy a predĺženou rukou firiem, ktoré  prostredníctvom neho ponúkajú svoje produkty či prezentujú svoje služby.

Čo je to Facebook stránka

Na takúto aktivitu však nie je dobré využívať svoj súkromný profil, ale založiť si špeciálnu, tzv. Facebook stránku, venujúcu sa vybraným produktom, službám alebo aktivitám. Ak ste tak ešte neurobili a podnikáte, rozhodne by ste mali zvážiť jej založenie.

Facebook stránky však nie sú len pre podnikateľov.  Pri registrácií si vyberiete kategóriu, do ktorej bude vaša stránka spadať – napr. domáce služby, hotel, reštaurácia, produkty, bývanie, móda, online obchod, tv program, umelec, skupina, verejná známa osobnosť a iné… Môžete tak vytvoriť fan stránku svojmu obľúbenému futbalovému klubu či obci, v ktorej žijete.

Facebook stránka

Ak ste takúto stránku už vytvorili, stali ste jej správcom a máte teda  omnoho viac možností pri jej upravovaní ako bežní užívatelia. Zodpovedáte za jej obsah a ste taktiež jediný, kto ju môže zrušiť. Ak ste dospeli do bodu, keď o staranie stránky nemáte záujem, máte málu času, zmenili ste prácu či hobby a chcete svoju stránku zrušiť, poradíme vám ako na to. Postup je jednoduchý a rýchly. Zrušenie zaberie pár minút a pár klikov.

Ako zrušiť Facebook stránku?

  1. Ak chceme Facebook stránku zrušiť, najskôr sa musíme prihlásiť do svojho účtu. Je to ten účet, ktorým sme stránku vytvorili a ktorým ju spravujeme.
  2. Na ľavej strane nás z ponúkaných ikon zaujíma tá s názvom „stránky“. Klikneme na ňu.
  3. Ukáže sa nám zoznam stránok, ktoré spravujeme, vyberieme tú, ktorú chceme odstrániť zo svojej sociálnej siete.
  4. V druhom riadku na hornej lište odklikneme ikonu s názvom „nastavenia“.
  5. Klikneme na „odstrániť“ stránku a potvrdíme voľbu.
  6. Hotovo! Facebook stránka je odstránená. Nedá sa vyhľadať ani zobraziť používateľmi Facebooku.

Ak mala stránka len jedného správcu a ním ste boli vy, stránka sa odstráni okamžite. Ak mala stránka viac správcov, beží lehota dvoch týždňov, počas ktorých je možné zmazanie stránky zastaviť. Po tomto limite budete požiadaný o ďalšie potvrdenie, ktorú stránku definitívne odstráni. Ak však nechcete čakať 14 dní, stačí, ak ostatných správcov odstránite. Takto s tým všetkým jednoducho vybabrete. 

TIP: Prečítajte si tiež návod ako zrušiť a vymazať Facebook účet.

Záver

Je jasné, že sociálne siete sú samy o sebe dosť veľký žrút času. Mnohí z nás trávia celé dní nepodstatným rolovaním násteniek svojich priateľov. Pre niektorých je však Facebook aj biznisom, ktorý mu v podnikaní či prezentácií výrazne pomáha.

Ak ste teda do spravovaní stránky vložili nemalé úsilie a máte aj celkom slušnú základňu fanúšikov, je škoda takúto stránku zrušiť. Môžete vybrať nového správcu a stránku mu predať alebo prenechať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.