Čo je to Twitter a ako funguje

Instagram, Facebook… Známe sociálne siete, ktoré dnes už používa skoro každý. Veď určite poznáte slovné spojenie: Ak nie si na sociálnych sieťach, ako by si ani nebol. Veru v dnešnej dobe je na tom trošku pravdy.  Čo však Twitter?  Hoci bol vytvorený už v roku 2006 a po celom svete má milióny užívateľov, na Slovenku až tak veľmi obľúbený (zatiaľ) nie je.

TIP: Ak ešte nepoznáte Instagram, prečítajte si náš článok o tom, čo je to Instagram a ako funguje: https://naplanujto.sk/blog/co-je-to-instagram-a-ako-funguje/.

Čo je to Twitter

Twitter je sociálna sieť, vďaka ktorej môžu  jej používatelia publikovať krátke príspevky. A keď hovorím krátke, tak naozaj krátke. Príspevok na Twitteri môže mať maximálne 140 znakov a nazýva sa tweet alebo “tvít”, čo v angličtine znamená čvirik alebo štebot.

Ako funguje Twitter

Twitter funguje podobne ako Facebook či Instagram (a iné sociálne siete). Prostredníctvom neho môžete posielať do sveta informácie o sebe, o svojich zážitkoch, novinkách či názoroch. Môžete zdieľať fotografie, videá či stránky a môžete byť sledovateľmi známych osobností.

Twitter je skvelou formou propagácie a je vhodný na anketovanie komunity.  Twitter je však vhodný hlavne pre tých, ktorí potrebujú rýchlo zistiť najnovšie informácie. Ak ste si zvykli, že na sociálnej sieti trávite veľa času, rolujete ho neustále hore a dolu, Twitter vás veľmi baviť nebude.

Ukážka ako funguje Twitter

Ak sa niečo dôležité deje a bezprostrední svedkovia vytvoria tweet, dostanú sa do sekcie trending, kde ich sleduje celý svet bez obmedzení. Takéto príspevky bývajú veľmi prehľadne zoradené, nemusíte sa obávať žiadneho chaosu ako pri príspevkoch na Facebooku.

Twitter sa venuje serióznejším témam a príspevky na ňom sú dôležitejšie ako bezduché informovanie o tom, čo mali vaši priatelia na večeru.  Na Tweeteri dokonca nemáte žiaden obmedzujúci zoznam priateľom, sledujete hocikoho a hocikto môže sledovať vás.

Výhody Twitteru

Výhodou Twitteru je jednoduchosť. Ak sa vám naozaj nechcú čítať dlhé statusy, ale radi čítate o stručných a jasných informáciách, Twitter je práve pre vás.  Príspevky sa navyše veľmi ľahko zdieľajú. Pomocou tlačidla re-tweet môžete zaujímavé príspevky okamžite šíriť ďalej (zdieľať) medzi svojimi známymi.

Nevýhody Twitteru

To čo sme napísali ako výhodu Twitteru môžu niektorí ľudia považovať za nevýhodu. Hlavne takí slovenskí politici, ktorí sa veľmi radi rozpisujú a ich statusy prekračujú úmernú mieru, kedy sa to už nikomu naozaj nechce čítať. Neviem, neviem koľkí z nich by sa zmestili do povoleného počtu znakov na Twitteri!

Ďalšou nevýhodou je aj to, že Slováci Twitter neobľubujú tak, ako napríklad v USA, Brazílii alebo Japonsku. Twitter využívajú hlavne politici či novinári.

Ako sa prihlásiť na Twitter

Veľkou výhodou je to, že na Twitter sa nemusíte registrovať. Pokojne si môžete prezerať príspevky vybraných ľudí bez toho, aby ste tam boli.  Ak sa vám však Twitter zapáči a chcete aj vy začať tweetovať, registrácia a prihlásenie nie je vôbec zložité. Ako registrovaní užívatelia si môžete určiť presne osoby, ktoré chcete sledovať a tweety budete mať prehľadne zoradené.

Na úvodnej stránke Twitteru, kliknete na tlačidlo Sign up a vyplníte požadované údaje ako napr. celé meno, používateľské meno, heslo a email. Kliknete na Creat my account a po emailovom potvrdení registrácie sa môžete pokojne prihlásiť

Ako sa zaregistrovať na Twitter

Potom už len stačí vyhľadať používateľov, ktorých chcete sledovať alebo napísať svoj prvý tweet.

Tak čo nové dnes zverejnil americký prezident?! 🙂

3 komentárov k “Čo je to Twitter a ako funguje

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.