Čo je to Twitter a ako funguje
Instagram, Facebook… Známe sociálne siete, ktoré dnes už používa skoro každý. Veď určite poznáte slovné spojenie: Ak nie si na sociálnych sieťach, ako by si ani nebol. Veru v dnešnej dobe je na tom trošku pravdy. Čo však Twitter? Hoci bol vytvorený už v roku 2006 a po celom svete má milióny užívateľov, na Slovenku až tak veľmi obľúbený (zatiaľ) nie je.
TIP: Ak ešte nepoznáte Instagram, prečítajte si náš článok o tom, čo je to Instagram a ako funguje: https://naplanujto.sk/blog/co-je-to-instagram-a-ako-funguje/.
Čo je to Twitter
Twitter je sociálna sieť, vďaka ktorej môžu jej používatelia publikovať krátke príspevky. A keď hovorím krátke, tak naozaj krátke. Príspevok na Twitteri môže mať maximálne 140 znakov a nazýva sa tweet alebo “tvít”, čo v angličtine znamená čvirik alebo štebot.
Ako funguje Twitter
Twitter funguje podobne ako Facebook či Instagram (a iné sociálne siete). Prostredníctvom neho môžete posielať do sveta informácie o sebe, o svojich zážitkoch, novinkách či názoroch. Môžete zdieľať fotografie, videá či stránky a môžete byť sledovateľmi známych osobností.
Twitter je skvelou formou propagácie a je vhodný na anketovanie komunity. Twitter je však vhodný hlavne pre tých, ktorí potrebujú rýchlo zistiť najnovšie informácie. Ak ste si zvykli, že na sociálnej sieti trávite veľa času, rolujete ho neustále hore a dolu, Twitter vás veľmi baviť nebude.

Ak sa niečo dôležité deje a bezprostrední svedkovia vytvoria tweet, dostanú sa do sekcie trending, kde ich sleduje celý svet bez obmedzení. Takéto príspevky bývajú veľmi prehľadne zoradené, nemusíte sa obávať žiadneho chaosu ako pri príspevkoch na Facebooku.
Twitter sa venuje serióznejším témam a príspevky na ňom sú dôležitejšie ako bezduché informovanie o tom, čo mali vaši priatelia na večeru. Na Tweeteri dokonca nemáte žiaden obmedzujúci zoznam priateľom, sledujete hocikoho a hocikto môže sledovať vás.
Výhody Twitteru
Výhodou Twitteru je jednoduchosť. Ak sa vám naozaj nechcú čítať dlhé statusy, ale radi čítate o stručných a jasných informáciách, Twitter je práve pre vás. Príspevky sa navyše veľmi ľahko zdieľajú. Pomocou tlačidla re-tweet môžete zaujímavé príspevky okamžite šíriť ďalej (zdieľať) medzi svojimi známymi.
Nevýhody Twitteru
To čo sme napísali ako výhodu Twitteru môžu niektorí ľudia považovať za nevýhodu. Hlavne takí slovenskí politici, ktorí sa veľmi radi rozpisujú a ich statusy prekračujú úmernú mieru, kedy sa to už nikomu naozaj nechce čítať. Neviem, neviem koľkí z nich by sa zmestili do povoleného počtu znakov na Twitteri!
Ďalšou nevýhodou je aj to, že Slováci Twitter neobľubujú tak, ako napríklad v USA, Brazílii alebo Japonsku. Twitter využívajú hlavne politici či novinári.
Ako sa prihlásiť na Twitter
Veľkou výhodou je to, že na Twitter sa nemusíte registrovať. Pokojne si môžete prezerať príspevky vybraných ľudí bez toho, aby ste tam boli. Ak sa vám však Twitter zapáči a chcete aj vy začať tweetovať, registrácia a prihlásenie nie je vôbec zložité. Ako registrovaní užívatelia si môžete určiť presne osoby, ktoré chcete sledovať a tweety budete mať prehľadne zoradené.
Na úvodnej stránke Twitteru, kliknete na tlačidlo Sign up a vyplníte požadované údaje ako napr. celé meno, používateľské meno, heslo a email. Kliknete na Creat my account a po emailovom potvrdení registrácie sa môžete pokojne prihlásiť.

Potom už len stačí vyhľadať používateľov, ktorých chcete sledovať alebo napísať svoj prvý tweet.
Tak čo nové dnes zverejnil americký prezident?! 🙂
Je twiter zadarmo?🤔
Áno, registrácia na Twitter je úplne zadarmo. Môžete si však platiť aj reklamu na príspevky (Twitter Ads) – https://ads.twitter.com/login
Ako to je stým zámkom?? Pri profilové premýšľam ci to nieje zámok ukamknutia účtu neviem ci nie preto ma nevidia ostatný dakujem