Návod: Ako zrušiť a vymazať Facebook

Facebook  je fajn. Na Facebooku si píšete s priateľmi, spájate sa so starými známymi, čítate si správy, prehŕňate sa memečkami, lajkujete fotky… Facebook je fajn, no niekedy sa už jednoducho stane, že máme dosť.

Záplava diskusií, informácií a cudzích životov nám vie občas poriadne liezť na nervy. Nehovoriac o množstve reklamy a politickej propagandy. Možno vás presvedčil škandál s ukradnutými osobnými údajmi. A možno je žiarlivý partner jedným z hlavných dôvodov, prečo Facebook už ďalej nechcete používať. Je jedno prečo, dôležité je ako.

Po úspešnom článku o tom, ako zrušiť a vymazať Instagram, prinášame aj ďalší z tejto série. Preto ak hľadáte, ako zrušiť a vymazať Facebook, tak ste tú správne. Presne toto sa dozviete v tomto našom článku.

Zrušiť či vymazať Facebook?

Na začiatku je dôležité to, aby sme si uvedomili, že zrušiť a vymazať Facebook nie je to isté. Ak si chcete od Facebooku len oddýchnuť,  no neskôr sa k jeho používaniu opäť vrátiť, ideálne je len zrušenie Facebooku. Vo vašom účte tak zostanú všetky kontakty, správy, história i fotky. Vaši priatelia či ktokoľvek, kto by vás chcel na Facebooku vyhľadal vás nenájde, no odoslané správy vašim priateľom zostanú, pretože aj messenger môžete ďalej používať. Ak by ste sa chceli do účtu znova vrátiť, stačí ak sa prihlásite.

Ak chcete z Facebooku odísť natrvalo a definitívne, dôležité je účet na Facebooku vymazať. Aj v tomto prípade si vás však táto obľúbená sociálna sieť bude chcieť stále udržať a dostanete tridsať dní na to, aby ste si svoje rozhodnutie rozmysleli a vrátili sa. Ak  ani po tridsiatich dňoch nezmeníte názor, účet bude definitívne vymazaný.

Nezabudnite si však zálohovať a stihnúť všetky svoje dáta a fotky, ktoré ste si počas rokov používania Facebooku na sieť chtiac či nechtiac ukladali. Správy, ktoré ste svojim priateľom  poslali sa však nevymažú a zostanú im v archíve. Ak teda chcete svoju digitálnu stopu naozaj eliminovať, požiadajte svojich priateľov, aby spoločné konverzácie vymazali.

Dávajte si ale pozor! Ak ste správcom dôležitého kanálu, stránky či skupiny, vymazaním svojho profilu vymažete aj spravovanú stránku. Predtým teda presuňte práva na niekoho dôveryhodného.

Ako zrušiť (deaktivovať) Facebook

1. Kliknite na šípku v modrej lište, vedľa otáznika.

2. V menu, ktoré sa vám objaví, kliknite na „nastavenia“.

Facebook nastavenia

3. Vyberiete „vaše informácie na Facebooku“  a kliknete na poslednú možnosť „deaktivácia a odstránenie“.

Deaktivácia a odstránenie Facebooku

4. V ďalšom menu kliknete na možnosť „deaktivácia účtu“

Deaktivácia (vymazanie) Facebook účtu krok za krokom

5. Zadáte  svoje prihlasovacie heslo.

6. Zadáte dôvod odchodu.

7. Po tom ako vám  Facebook, ponúkne vyriešenie problému, kliknete na „zavrieť“.

8. Kliknete na „deaktivovať“.

9. Potvrdíte možnosť „deaktivovať“.

10. Znova zadáte svoje prihlasovacie heslo.

11. Váš Facebook účet je úspešne deaktivovaný (zrušený).

Ako vymazať Facebook krok za krokom

Postupujete rovnako ako pri predošlom postupe

1. Kliknite na šípku v modrej lište, vedľa otáznika.

2. Vyberte „nastavenia“.

3. Vyberte „ vaše informácie na Facebooku“.

4. Kliknite na poslednú položku v zozname „ odstránenie svojho účtu a informácií“.

5. V tabuľke „trvalé odstránenie účtu“ sa vám zobrazia tri možnosti, a to dekativácia účtu, stiahnutie všetkých dát, spravovanie aplikácií. Ak už máte dáta zálohované a ste definitívne rozhodnutí vymazať Facebook vyberte možnosť „odstrániť účet“.

Trvalé odstránenie Facebook účtu

6. Zadáte svoje prihlasovacie heslo.

7. Hurá, ste odhlásení! Tak čo, vrátite sa o pár dní?

Bez ohľadu na to, či svoj Facebook účet zrušíte alebo vymažete, pripravte sa, že možno zažijete pár hysterických telefonátov od priateľov či známych s otázkou, či ste v poriadku. Veď sa vraví, že kto nie je na Facebooku, ten neexistuje. Či? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.