Publikovanie príspevkov na Instagram bez nutnosti potvrdenia

Minulý týždeň sa vo Facebook Developers objavila správa o tom, že oficiálne pridali do API možnosť priameho publikovania príspevkov na Instagram. Vďaka tomu už nie je potrebné prepojenie so Zapier alebo prípadné manuálne schvaľovanie publikovania príspevku na Instagram cez mobil.

Okamžite po tomto vyhlásení sa pustili naši vývojári do naprogramovania tohto napojenia a dnes ho už oficiálne spúšťame von. Aktuálne je možné naplánovať príspevky na Instagram veľmi jednoducho. Pozrite si jednotlivé kroky:

1. Pridanie Instagram účtu

Po prihlásení sa prejdite do sekcie Plánovač a kliknite na tlačidlo Pridať účet. Následne sa prihláste sa na váš Facebook účet, kde máte prepojenú Facebook stránku na váš Business Instagram účet. Mať Business Instagram účet je povinné, inak API neumožňuje automatické publikovanie príspevkov.

Zvoľte Instagram účet, na ktorý chcete naplánovať príspevok a potvrďte všetky povolenia pre náš nástroj NaplánujTo, aby mohol automaticky publikovať vami naplánované príspevky na sociálnu sieť Instagram.

2. Naplánovanie príspevku

Akonáhle máte Instagram účet pridaný, môžete sa pustiť do naplánovania príspevku na Instagram.

  • V sekcii Plánovač zakliknite najprv vľavo Instagram účet, na ktorý chcete naplánovať príspevok.
  • V strede zvoľte obrázok, ktorý chcete publikovať a pridajte popis príspevku.
  • Vpravo si následne viete pozrieť náhľad, ako bude vyzerať daný príspevok na Instagrame.

Úspešne pripravený príspevok na naplánovanie by mal vyzerať nejako takto:

Naplánovanie príspevku na Instagram

Následne vám už iba zostáva stlačiť v strede tlačidlo Zdieľať teraz alebo pomocou šipky rozkliknúť ďalšie možnosti ako napríklad Uložiť koncept alebo naplánovať príspevok na konkrétny čas, kedy chcete, aby sa príspevok automaticky uverejnil.

3. Štatistiky

Po naplánovaní príspevku vás samozrejme budú zaujímať aj štatistiky toho, ako veľmi sa príspevku darí. To zistíte v podsekcií Štatistiky po uverejnení príspevku a po získaní prvej reakcie naň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.