Spustili sme NaplánujTo.sk – plánovač príspevkov na sociálne siete

V tento krásny jesenný večer a magický dátum 10.10.2020 po mesiacoch príprav spúšťame oficiálne pre verejnosť nástroj na plánovanie príspevkov na sociálne siete s názvom NaplánujTo.sk.

Začiatky všetkých nástrojov sú náročné, ale pevne verím, že sa nám podarí preraziť v tomto konkurenčnom období a náš nástroj bude obsahovať funkcie, ktoré v iných nástrojov nenájdete a tým sa bude odlišovať a bude jeho používanie pre vás zaujímavé. Rovnako sme sa rozhodli miesto trial verzie pripraviť Free tarif, ktorý má oveľa viac možností využitia, ako v iných nástrojoch. Ceny ostatných tarifov pre freelancerov a agentúry sme zachovali férové.

Funkcie

Ako už z názvu vychádza, tou hlavnou funkciou nástroja je automatické plánovanie príspevkov na sociálne siete, ktoré má ušetriť čas social media špecialistom pri plánovaní príspevkov. Aktuálne je možné naplánovať príspevky na 3 sociálne siete:

 • Facebook
 • Twitter
 • Instagram

Postupne by sme radi pridali ďalšie sociálne siete. Predovšetkým podľa záujmu používateľov sa budeme rozhodovať, ktorú spustíme ako ďalšiu. Najbližšie by to mal byť YouTube a Pinterest.

Ďalšie funkcie:

Medzi ďalšie funkcie, ktoré by mali byť pre používateľov zaujímavé môže byť:

 • Monitoring zmienok – na Twitteri a Facebooku môžete navoliť akékoľvek kľúčové slovo, váš brand alebo brand konkurencie a sledovať, kde o ňom na sociálnych sieťach ľudia diskutujú a zapojiť sa do diskusie.
 • Publikovanie príspevkov z RSS zdroja – ďalšia funkcia, ktorú sme sa rozhodli pridať bolo automatické publikovanie príspevkov na sociálne siete z RSS zdrojov (feedov). Veľa testerov nás o toto prosilo, keďže počas vývoja nástroja sa spoplatnila služba ifttt.com, ktorú väčšina ľudí (aj my) využívala na publikovanie príspevkov na sociálne siete z RSS zdrojov.
 • Pokročilé štatistiky – pokročilé štatistiky naplánovaných príspevkov, ktoré vám pomôžu upraviť vašu stratégiu na sociálnych sieťach. Vďaka nim zistíte, o ktoré príspevky majú ľudia najväčší záujem.
 • Agentúrne účty – mysleli sme aj na agentúry, ktoré majú viac zamestnancov, ktorý spravujú rovnaké sociálne siete. V tarife pre agentúry máte možnosť pridať prístup do účtu viacerým používateľom (zamestnancom), ktorí tak môžu efektívne plánovať príspevky spolu s kolegami.
 • Úložisko – v dashboarde vášho účtu máte vlastné úložisko, kde si viete nahrať zložky a súbory (obrázky), ktoré môžete následne využívať pri plánovaní príspevkov a nenahrávať tak obrázky stále dookola.

Napojenie na externé nástroje

Pri plánovaní príspevkov viete využiť externé nástroja, na ktoré máme bezplatné prepojenie. Sú to:

 • Pixabay – free fotobanka, z ktorej môžete na jeden klik vyhľadať a nahrať obrázok do vášho príspevku
 • Dropbox – úložisko, z ktorého môžete tiež čerpať pri plánovaní príspevkov
 • DesignBold – veľmi užitočný online nástroj na editáciu fotiek, vďaka ktorému viete upraviť obrázok (zmeniť veľkosť, orezať, pridať text…)

Je nástroj bezpečný?

Väčšina nástrojov, ktoré slúžia na plánovanie príspevkov na sociálne siete nevyužíva API prístupy, ale miesto toho scrapujú dáta zo sociálnych sietí pomocou proxy. Pokiaľ to nemajú dobre ošetrené, tak je veľká pravdepodobnosť, že môže prísť k zablokovaniu celého vášho účtu na sociálnej siete, nakoľko využívanie takýchto nástrojov nie je povolené zo strany sociálnych sietí. Viac si o tom môžete prečítať tu: https://help.instagram.com/581066165581870.

U nás máme všetky 3 sociálne siete (Twitter, Facebook aj Instagram) napojené oficiálne cez ich API prístupy. Z tohto dôvodu je nástroj bezpečný a pokiaľ ho budete využívať v rámci normy (nespamovať príspevky a podobne), tak vám nehrozí žiadna blokácia.

Vďaka napojeniu na API tiež vieme získať iba tie dáta, ktoré poskytujú cez API. Akonáhle do API uvoľnia ďalšie dáta, ktoré sa budú dať získavať, tak ich budeme prednostne zapracovávať do nástroja.

Pevne verím, že sa vám nástroj bude dobre používať a odporučíte ho aj vašim kamarátom. V prípade akýchkoľvek otázok nás nevahajte kontaktovať na e-mail info@naplanujto.sk kde vám radi poradíme 🙂

2 komentárov k “Spustili sme NaplánujTo.sk – plánovač príspevkov na sociálne siete

 • 3. novembra 2020 at 17:28
  Permalink

  Konečne poriadny slovenský nástroj, dnes som sa zaregistroval a zatiaľ som spokojný. Uvidíme ako sa bude ďalej nástroj vyvíjať 🙂

  Odpovedať
  • 5. novembra 2020 at 18:01
   Permalink

   Vďaka Branislav, plánov máme veľmi veľa, ale feedback používateľov je pre nás tiež nesmierne dôležitý. Pokiaľ vás čokoľvek napadne, ako by sme mohli nástroj vylepšiť, alebo by ste potrebovali s niečím pomôcť, tak nám neváhajte dať vedieť a radi vám pomôžeme 🙂

   Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.